Automjetet në Korenë e Jugut

Besojuani kërkimin e makinave profesionistëve, kurseni nervat, kohën dhe paratë tuaja!
Kur ka konkurrenc cmimet ulen

Zgjidhni një makinë koreane tani

DHURATË ME ZBRITJE!

KUPON ZBRITJEJE PREJ 1000 USD!

HyunGlobal shet makina drejtpërdrejtë tek klientët tanë pa ndërmjetës, për të gjithë klientët në të gjitha vendet. Ne plotësojmë të gjithë klientët në çmim dhe cilësi përmes inspektimit të besueshëm, kontrollit të cilësisë dhe sistemit falas për përmirësimin e makinës.


Bleni makinën me te mire nga ne!
Makina elektrike nga prodhuesit kinezë
Klientë të nderuar, ekipi ynë nxiton t'ju informojë se duke filluar nga kjo javë ne fillojmë bashkëpunimin me prodhuesit kinezë!
Tani mund të blini nga ne makina elektrike kineze me cilësi të lartë nga prodhuesit me çmime konkuruese!
VOLKSWAGEN ID6 CROZZ
KIA EV5
HONDA ENS-1
ZEEKR 007
BYD YUAN
CHANGAN QIYUAN
HAVAL BIG DOG
KIA EV6
IDEAL L7
CHANGAN AUCHAN
TOYOTA CROSS HYBRID
IDEAL L9
Si punojmë ne
Ne merremi me të gjitha proceset, ju lehtësojmë nga telashe të panevojshme dhe minimalizojmë përfshirjen tuaj.
Si punojmë ne
Ne merremi me të gjitha proceset, ju lehtësojmë nga telashe të panevojshme dhe minimalizojmë përfshirjen tuaj.
Pas pajtimit tuaj për të blerë makinën, do t'ju jepet një faturë për pagesë, e cila duhet të paguhet brenda 2 ditësh. Pas pagesës, makina transportohet në vend parkimin tonë, ne përgatisim dokumentet për eksport, pastaj dërgojmë makinën me një transportues auto në port, e ngarkojmë në një traget ose në një konteiner dhe e dërgojmë juve. Çdo proces shoqërohet me një raport foto/video. Mund të merrni informacion për vendndodhjen e makinës në një kohë të caktuar në çdo kohë.
Ne zgjedhim makinat sipas kritereve të specifikuara: çmimi, marka, modeli, pajisjet, kilometrazhi, viti i prodhimit dhe gjendja teknike. Kontrollojmë nëse makina ka pasur ndonjë aksident.
Punonjësit tanë udhëtojnë në të gjitha qytetet në Kore dhe kryejnë një inspektim të detajuar, duke siguruar një raport foto/video. Kontrollojmë gjendjen e karrozeries, brendësisë, karriges dhe motorit. Sigurohemi të matim trashësinë e bojës me një pajisje të veçantë. Inspektimi online është i mundur.
Në varësi te destinacionit, makina dërgohet me RORO ose konteiner. Ne punojmë në terma FOB, CIP/CIF ose krejtësisht gati për përdorim. Kostot e transportit do të varen gjithashtu nga destinacioni juaj, lloji i makinës dhe vlera.
Në vendet dhe qytetet ku kemi partnerët tanë, ne ofrojmë ndihmë me qartësimin e doganave, certifikimin dhe regjistrimin e makinës sapo të mbërrijë.
Pas marrjes së aplikimit, menaxheri do të bëjë një konsultim - do të përgjigjet pyetjeve tuaja dhe do të sqarojë dëshirat tuaja për makinën.
Konsultimi i Parë
Inspektimi i Automjetit
Pagesa
Klarifikimi i Doganave dhe Regjistrimi
Dërgesa
Përshtatja e Automjetit
Katalogu i markave të makinave në dispozicion
Rreth Kompanisë "HYUNGLOBAL"
15
Ekipi ynë është profesionistë në fushën e tyre!

Pas shumë vitesh përvojë, kemi ndërtuar një sistem që garanton blerjen e një makine cilësore në Kore, dërgesën e shpejtë dhe të besueshme nga Koreja dhe kontrollin e shpejtë të doganave.

Jemi të fokusuar në një qasje individuale dhe marrim në konsideratë dëshirën e çdo klienti. Ju ndihmojmë të blini një makinë në bazë të llogaritjes së kapitalit tuaj dhe kërkesave për karakteristikat e makinës.

Duke kontaktuar kompaninë tonë, mund të gjeni makinën e ëndrrave tuaja.
>100
>10 000
Makina për klientë çdo muaj
- është:
Vite punë te qëndrueshme dhe të një cilësie të lartë
Makina të dërguara në të gjithë botën
Në vitin 2023, ekipi ynë fitoi një trofe për eksportimin e makinave me vlerë 9,000,000 dollarë.

Objektivi ynë për vitin 2024
Rritja e shitjeve dhe arritja e 15 milionë dollarëve.
Ne punojmë me të gjitha ankandet dhe faqet e shitësve në Kore
Ankandet dhe faqet e njohura dhe të provuara janë lider në numrin e makinave të shitura.
Platforma Encar është platforma më e përshtatshme për blerjen e një makine me pakicë. Të gjithë blejnë këtu - nga tregtarët tek konsumatorët e zakonshëm.
Hyundai Glovis është një nga faqet më të famshme dhe më të mëdha të ankandit në Kore. Ankandet mbahen në disa qytete në të gjithë vendin.
Happy Car Service është një faqe më pak e njohur që shet pak makinat, por të nje cilësie të mirë.
Lotte Auto Auction, është një ankand i njohur i makinave të përdorura që shet dhjetëra mijëra makina çdo vit. Makinat janë në gjendje të mirë.
AJ Sellcar Auction- Ankandi është një nga tre nga më të mëdhatë dhe më të njohurat në Kore.
Car Manager,është një platformë e mbyllur për tregtarët profesionalë. Ndryshe nga Encar, kjo platformë kërkon licencë tregtare.

Si të përdorni faqen për zgjedhjen e një makine nga Kore

Ne bashkëngjisim udhëzime të plota për ankandin Encar.com në format video.
Kërkimi për një makine në katalog
Cilësimet e Filtrit
Llogaritja e Çmimit
Informacioni i Raportit
Ne jemi në kërkim të partnerëve
Ne kemi bashkëpunuar me organizata të ndryshme në të gjithë botën për 15 vjet.

Kompania jonë është e hapur për bashkëpunim me partnerë të rinj që janë të interesuar për importimin e makinave koreane.
Më shumë foto dhe video të makinave tona, lajme dhe shumë të tjera në rrjetet tona sociale
Na ndiqni
në rrjetet tona sociale
Pse është e arsyeshme të bashkëpunoni me ne?
Jemi një kompani me shumë vjet përvojë, që ofron një cikël të plotë shërbimesh të automjeteve falë pranisë së partnerëve në vendet e BSHP-së.
Ju nuk keni nevojë të kalojë tërë ditën duke monitoruar reklamat, duke shkuar në takime me shitësit dhe duke u përballur me shitës të padrejtë.
Nga ana juaj, ju vetëm keni nevojë të specifikoni parametrat e kërkimit tuaj, preferencat dhe buxhetin - ne do të bëjmë pjesën tjetër për ju.
Ne ju kursen kohë
Menaxherët tanë do të përgjigjen në mënyrë detajore çdo pyetje, do të japin vlerësimin e tyre ekspert, dhe do të kontrollojnë historinë dhe gjendjen teknike të makinave duke përdorur dokumente.
Zgjedhja e ekspertëve
Partnerët tanë në çdo vend ofrojnë mbështetje ligjore të plotë dhe ndihmë me qartësimin e doganave, reregjistrimin e një makine, si dhe regjistrimin e mjetit.
Ndihma në reregjistrimin e dokumenteve
Profesionalizmi i punonjësve konfirmohet me certifikata. Njohuritë e tyre janë certifikuar nga komisionet në riper-certifikime të rregullta. Ekipi ynë do të zgjedhë makinat që përshtaten më së miri me pritshmeritë tuaja në një kohë të shkurtër.
Licenca tregtare
Ne kryejmë një diagnostikim të plotë të makinës. Ne matim trashësinë e bojës dhe ofrojmë një raport të plotë në formatin foto/video.
Diagnostikimi në vend
Sinqeriteti dhe ndershmëria janë çelësi i suksesit. Ne marrim një qasje të përgjegjshme për zgjedhjen e makinave: kontrollojmë të gjitha kriteret dhe garantojmë gjendjen e cilësisë së makinës.
Vetëm makina dhe shitësit e ndershëm.
Kompania jonë ka të gjitha certifikatat dhe licensat e nevojshme që tregojnë përvojën dhe profesionalizmin tonë.
Dokumentacioni
Garancitë
Garancia për funksionimin e sistemeve në bord dhe elektronike
Një nga fazat e rëndësishme të testit është kontrolli i funksionalitetit të të gjitha sistemeve në bord, në rast se ndodh një problem në ndonjë prej tyre, eksperti shënjon në raport.
Garancia për motor dhe transmision
Garancia për trupin e makinës dhe lyerjen
Para blerjes, eksperti ynë shqyrton në detaje makinën për shenja të rregullimit të trupit te makinës, lyerjes dhe korrozionit; një kontroll i tillë na lejon të identifikojmë praninë e lidhjeve jo-fabrike, pjesëve të trupit jo origjinale ose të zëvendësuara. Bazuar në rezultatet e çdo inspektimi, ju sigurohet një raport foto dhe video.
Dërgimi i garantuar në kohë
Kur kontrollohet një makinë në Kore, tregojme vëmendje të veçantë në njësitë e fuqisë dhe pajisjet; motori i djegies së brendshme kontrollohet për zhurmë të jashtme dhe praninë e gazit dhe rrjedhjeve të vajit; nëse të gjitha indikatorët janë normal, ne bëjmë një test-drejtim para blerjes, dhe ju informojmë për rezultatet
Ne fillojmë dërgimin e makinës menjëherë pasi të keni bërë pagesën. Koha e përafërt e dorëzimit diskutohet me ju paraprakisht.

Merrni makinën e përdorur koreane
më të mirë nga seleksionuesit më të mirë në treg

Ju lutemi, plotësoni formularin.
Ne do të zgjedhim opsionet dhe do të ju kontaktojmë.
Kontaktet:
Everyday 9:00 - 20:00 (UTC+9)
2150 Hannuri-daero, Sejong-si